چراغ مولدسازی املاک دولت در بورس کالا روشن شد

**فرآیند مولدسازی املاک مازاد دولت از مسیر بورس کالای ایران، امروز با معامله ۴ ملک سازمان خصوصی سازی واقع در بابل آغاز شد تا همه اطلاعات و داده های فروش املاک دولتی به صورت شفاف و لحظه ای در دسترس عموم قرار بگیرد.**

اخبار بازار مسکن

19 دی 1402

سقوط 12 درصدی قیمت مسکن طی یک ماه در منطقه 22

ریزش قیمت در نیمه شمالی تهران ، ثبت بیشترین کاهش قیمت مسکن در نیمه شمالی پایتخت از خاموش شدن موتور سرمایه‌گذاری ملکی در این مناطق خبر می‌دهد.

اخبار بازار مسکن

06 دی 1402

اخبار بازار مسکن

13 شهریور 1402

اخبار بازار مسکن

12 شهریور 1402

اخبار بازار مسکن

07 شهریور 1402

طرح ساماندهی بازار اجاره بهای مسکن اصلاح شد؛ خبر فوری برای مستاجران

نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت تامین نظر شورای نگهبان، طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی را اصلاح کردند.

اخبار بازار مسکن

23 مرداد 1402

بازار مسکن کم‌نوسان شد؛ وضعیت عجیب در بازار مسکن

یک پژوهشگر اقتصادی گفت: عرضه‌ ارز به عنوان یک بازار خاص ثابت مانده و حتی ممکن است عرضه کمتر هم شود. در نتیجه این عامل می‌تواند انتظار افزایش نرخ ارز را ایجاد کند. دوم آنکه فعالان بازار انتظار دارند که دولت در سال جاری با کسری بودجه قابل توجهی دست و پنجه نرم کند.

اخبار بازار مسکن

23 مرداد 1402

تغییر شرایط واگذاری زمین رایگان برای فرزند چهارم/ کمبود زمین جامعه آماری دولت را کوچک کرد؟

دولت که پیش از این اعلام کرده بود به خانواده‌های دارای چهار فرزند و بیشتر (زیر ۲۰ سال) زمین یا واحد مسکونی رایگان اهدا می‌کند حالا در ماده ۱۰ لایحه اصلاحی دو فوریتی قانون بودجه درخواست کرده است این زمین‌های رایگان به صاحب فرزندان چهارقلو و بیشتر متولد سال ۱۴۰۰ به بعد اختصاص یافته و تصحیح شود.

اخبار بازار مسکن

17 مرداد 1402

مدت و مبلغ قرارداد اجاره باید در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات ثبت شود

با تصویب محلس، باید در کلیه موارد مرتبط با قرارداد اجاره مدت و مبلغ اجاره در سامانه های ثبت الکترونیک اسناد یا ثبت معاملات املاک و مستغلات ثبت شود.

اخبار بازار مسکن

27 خرداد 1402

کاهش کمیسیون مشاوران املاک متناسب با حجم قراردادهای مسکن

بر اساس طرح ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی که در مجلس بررسی می‌شود، کمیسیون مشاوران املاک متناسب با حجم قراردادها در هر منطقه جغرافیایی به صورت پلاکانی کاهش می‌یابد و سقف تعرفه در هر معامله با همکاری وزارتخانه‌های شهرسازی و صمت به تصویب می‌رسد.

اخبار بازار مسکن

27 خرداد 1402

مجلس مصوب کرد / الزام دولت به «قیمت‌گذاری واحدهای مسکونی» شهری و روستایی

اقبال شاکری در خصوص قیمت مسکن، اظهار کرد: بر اساس مصوبه هفته گذشته مجلس، دولت موظف است با استفاده از فناوری‌های جدید و ابزارهای مربوطه قیمت‌گذاری پلاک‌های مسکونی شهری و روستایی را انجام دهد.

اخبار بازار مسکن

17 خرداد 1402

سه گام دولت در حوزه بازار مسکن

سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت سه گام اساسی برای ساماندهی بازار مسکن و اجاره‌بها برداشته است، گفت: مصوبه شورای عالی مسکن در خصوص تعیین سقف اجاره‌بهای مسکن باید در مجلس یا شورای عالی سران قوا به تصویب برسد تا تبدیل به قانون شود.

اخبار بازار مسکن

01 اردیبهشت 1402